čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové plavby za velrybami KAIKOURA

zobrazeno: 17920× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ... Na Novém Zélandu

Kategorie: V přírodě, Na vodě v kánoi, kajaku či raftu, Poznávací všech chutí, Outdoorové, Adrenalinové a dobrodružné, Se zvířaty, Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce

Lokalita: Kaikoura, Kaikoura Whale Watch, Nový Zéland

Poptávka

 
Vidět velryby na vlastní oči bývá jedno z životních přání mnohých z nás. Nový Zéland je jednou ze zemí, kde si tento sen můžete splnit.
 
Nejlepším místem k pozorování velryb na NZ je městečko na severovýchodním pobřeží Jížního ostrova Kaikoura. Poloostrov Kaikoura leží na východním pobřeží Jižního ostrova, 200 km severně od města Christchurch, které je zpravidla výchozím bodem pro jednodenní výjezdy za velrybami. Kaikoura je považována za Mekku všech milovníků vodní fauny. Díky své výhodné poloze a přívětivému klimatu je ideálním místem k pozorování mořských živočichů. Leží na migrační trase několika druhů velryb, hojně se tu však vyskytují i delfíni, lachtani a albatrosi. Hlavním lákadlem, na nějž se zaměřují hledáčky kamer a fotoaparátů, je vorvaň obrovský a další vorvaňovití, na své si přijdou i obdivovatelé keporkaků, největších ozubených živočichů naší planety.
 
Vyhlídkovou loď zpravidla na její cestě doprovázejí hejna dovádějících delfínů. Kaikoura se pyšní například největšími exempláři - kosatkami, zatímco plískavice novozélandská je jedním z nejmenších existujících delfínů.
Lovící bouřňáci se střemhlav vrhají do vln za potravou, albatrosi vznešeně krouží nad hladinou. Na útesech Barney’s Rock můžete vidět rodinky lachtanů vyhřívajících se na slunci.
Vyhlídkovou plavbu v Kaikouře by si rozhodně nikdo, kdo zavítá na Nový Zéland, neměl nechat ujít. Je jen málo míst na naší planetě poskytujících podobnou podívanou. Jak plavba asi vypadá se můžete podívat na našem videu. 
 

Podle maorské legendy to byla právě velryba, která přivedla náčelníka Paikeu a jeho lid na toto místo. Slovo kaikoura znamená v maorštině "místo s langustami", není tedy divu, že se v této části Nového Zélandu, oplývající přírodním bohatstvím zaručujícím dostatek potravy, Maorové usadili a jejich potomky můžete potkat na Kaikouře dodnes.

Vyhlídkovou plavbu můžete absolvovat kdykoli během roku. V případě příjezdu z Christchurche si vyhraďte na cestu minimálně 3 hodiny. V souvislosti s poškozením dálnice zemětřesením zde probíhají opravné práce a je třeba počítat se zdržením. Některé dny v týdnu je dálnice uzavřena a je potřeba zvolit jinou, delší trasu. Aktuální informace o provozu dálnice Christchurch-Kaikoura lze dohledat zde. Z Pictonu je dálnice do Kaikoury uzavřena úplně a musíte použít objížďku.

 

Varianty a ceny:

Cena plavby je 150 NZD za osobu (60 NZD pro děti 3-15 let). Společnost deklaruje 95% úspěšnost spatření velryb. Pokud velryby neuvidíte, máte nárok na vrácení 80 % z ceny. 

Proč si plavbu rezervovat a koupit přes nás? Nabízíme vám:

- možnost vaši plavbu rezervovat z pohodlí domova za minimálně stejných podmínek, které poskytuje plavební společnost, pokud s ní budete komunikovat přímo. Při početnější skupině jsme Vám schopni poskytnout i individuální slevu.

- převoditelnost vašeho kreditu na jiné plavby nebo aktivity v rámci vaší akce na Novém Zélandu, pokud se plavba neuskuteční nebo se rozhodnete ji stornovat, nebo vrácení peněz;

- komunikaci v češtině a platbu v CZK;

- Individuální přístup;

Pro podrobné info nás prosím kontaktujte emailem nebo telefonicky.

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Obsahem služby je:

- Vyhlídková plavba za velrybami v délce 2.5 hodiny čistého času na moři, 3.5 hodiny času celkem i formalitami a naloděním a vyloděním. Plavby probíhají na speciálních katamaranech, které minimalizují podvodní hluk, s kapacitou cca kolem 80 osob. Katamaran má dvě paluby a velkou kabinu pro pasažéry. Velryby se vyhledávají pomocí hydrophonu, který zachytí jejich zvuk až do vzdálenosti 15 km.

Upozornění: Přestože pravděpodobnost, že velryby během své plavby neuvidíte, je velice malá, může k tomu dojít. V takovém případě vám vracíme 80 % z ceny vaší plavby.  

 

Informace

Tělesné předpoklady:

K plavbě nepotřebujete žádné zvláštní tělesné předpoklady. Měli byste však být v dobrém zdravotním stavu. V případě špatného počasí a silného větru je potřeba počítat s tím, že se loď může houpat a můžete mít žaludeční potíže, nebo příznaky mořské nemoci. Pozor! Dětem do 3 let je plavba úplně zakázána! 

Celkový čas:
Vyhlídkové plavby probíhají 3x až 4x denně každodenně (za příznivého počasí) kromě Vánočního svátku (25.12.) Celková doba služby včetně nalodění, bezpečnostních instrukcí a transferu autobusem na nalodění a zpět je 3,5 h, čistý čas plavby pak 2,5 h.
 
Časy výjezdů denně (kromě 25.12.):
7:15
10:00
12:45
15:30 (jen od listopadu do března)
Počet účastníků:

Počet účastníku v podstatě není omezen spodní ani horní hranicí, pouze kapacitou plavidla. V hlavní sezónu a v exponované časy bývají plavby často vyprodány a doporučujeme opravdu svou plavbu rezervovat s dostatečným časovým předstihem, abyste se v čase vašeho příjezdu na loď dostali.

Oblečení, vybavení:

Vezměte si určitě něco teplého na sebe a přibalte i pláštěnku. V závislosti na počasí a sezóně může být na lodi chladno a větrno. 

Sezóna:

Vyhlídkové plavby probíhají celoročně. Hlavní sezóna je od listopadu do března, kdy je možnost si zajistit i odpolední plavbu v 15:30 h.

 

Počasí:

Společnost si vyhrazuje právo nevyjíždět za extrémně nepříznivého počasí, kdy je navíc šance na spatření velryb malá. Během celého roku je vždy potřeba počítat s větrem a chladem a náležitě se tak na plavbu vybavit.

Kdy objednávat:

Plavbu na konkrétní datum a hodinu doporučujeme objednat předem alespoň několik týdnů, v závisloslosti na termínu, v kterém chcete plavbu absolvovat. Na místě mohou být již veškeré kapacity vyprodány. Plavbu můžete uhradit u nás v CZK nejlépe převodem na náš účet na základě vystavené faktury. My provedeme rezervaci, která je zaručena naší kreditní kartou. V případě, že se plavba z důvodu špatného počasí neuskuteční, peníze se vám vrací v plné výši. Také pokud plavbu stornujete v dostatečném časovém předstihu, vracíme vše. Podrobné storno podmínky k vaší konkrétní platbě Vám sdělíme po vaší objednávce.

Doplňkové služby/programy:

V naší nabídce jsou také možnosti zajištění celodenního výletu (plavba + doprava z Christchurch) nebo delší tour zahrnující více atrakcí kraje Cantenbury jako je například projížďka vlakem Coastal Pacific train.

 

Dále vám nabízíme:

 

- možnost doplňkových služeb - pojištění, ubytování, zajištění dopravy licencovaným dopravcem apod.

- Zajištění vašich plaveb i na dalších nádherných místech Nového Zélandu - např. Milford Sound, Doubtful Sound, Lake Te Anau, Lake Wakatipu Queenstown, Fiordland N.P. atd.

 

Reference

Další produkty

NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), Historická jízda - projížďka veteránem Beskydami, Na vodě za vodou, Tarzánie - lanové dobrodružství v Beskydech, Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Výletní plavba po řece Moravě historickou Olomoucí, Hry Valašské královské univerzity - Valachyjáda, NOVÝ ZÉLAND - WAITANGI, místo, kde se psala historie, Po stopách Yettiho – zimní dobrodružství na Javorovém, Staň se vodákem aneb základní vodácký výcvik, Koloběžky, kola a lana pro celou rodinu - Pustevny, Plamínky opravdové pohody - UNIPAR, Javorový pro děti - hry a programy pro děti, Javorový 24/7 - 24 hodin zážiků pro 7 smyslů, Víkend jen pro Vás dva, Tarzaní lanové aktivity - studium lanových aktivit v Tarzánii, Den v dakarském bivaku, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice, Rychlá kola - jízdy na motokárách, Na raftu či kánoi jako losos peřejí., Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, Valašským královstvím v koňském sedle, Paintball a jeho strategie, Horolezectví - celodenní intenzivní kurz, V koňském sedle pod Štramberskou Trúbu, První rande s kajakem a kánoí, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, Štramberská hradní akademie pro děti, Boj podle scénáře - Painball, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, Cesta z města, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Na koni do přírody, NOVÝ ZÉLAND - PLAVÁNÍ S DELFÍNY, Beskydské vrcholy v noci - noční túry v Beskydech, Emigrace do Valašského království, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Skijoring s husky, Dakar Tatra&Subaru ride na polygonu Tatra Kopřivnice, Fotografické a vyhlídkové lety s Royal Wallachian Squadron, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, Pasení ovcí na Valašsku, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Lanové překážky aneb překonej sám sebe, Květinová symfonie, Výlet po řece Moravě na raftu do CHKO Litovelské Pomoraví, Dobrodružství od západu do východu slunce - noční turistika v Beskydech, Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), Sportovní lezení, NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové lety helikoptérou a letadlem, Loprais Tatra Team – DAKAR RIDE jen pro Vás!, Motokáry - jízdy na motokárách v Beskydech, Životní jízda - škola spolujezdce, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, NOVÝ ZÉLAND - HOBBITON (HOBITÍN) : návštěva v říši fantazie, Unikátní osoblažská úzkokolejka, Programy a vystoupení s dravci a ukázky sokolnictví, Ledolezení, Projížďky na čtyřkolkách pro skupiny (Quad-bike riding), To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Frenštát p. R., Roztáhněte svá křídla - seznámení s paraglidingem, Javorový zimní den plný zážitků, Cesta z města, NOVÝ ZÉLAND - MILFORD SOUND, VYHLÍDKOVÉ PLAVBY, AUSTRÁLIE - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Lodí po Baťově kanále, Jízda na poníkovi pro děti, To nej z pod Lysé hory, Honba za Štramberským pokladem, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, NOVÝ ZÉLAND - ABEL TASMAN DOBRODRUŽSTVÍ, Velká romantická jízda, Výprava za skvosty kamenné říše, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, NOVÝ ZÉLAND - TE ANAU GLOWWORM CAVES, V koňském sedle s rodinou, Javorové vítání slunce – noční dobrodružné výlety s průvodcem, OFFROAD jízda v legendární Toyota FJ Cruiser, Horolezcem na zkoušku, Den u koní, Aquazorbing všemi způsoby , Psí spřežení - mushing pro děti, Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Rafting na Váhu, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Sovinci

Nový Zéland 1993 - 1994

Nový Zéland podzim 2013 self/share drive holiday

Nový Zéland leden 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland podzim 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland jaro 2016 self/share drive holiday

Nový Zéland - vyhlídkové lety helikoptérou, letadlem

Nový Zéland - Milford Sound plavby

Nový Zéland - Milford Sound plavby a cesta

Nový Zéland - Business cesty

Nový Zéland - fotografické expedice

Nový Zéland - rodinné cesty s dětmi

Nový Zéland - Pozorování velryb KAIKOURA

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

© Copyright 1997-2017 - VALASSKE KRALOVSTVI ® - SMART TOURISM SERVICES Ltd ®, Photography byTomas Harabis

 

Kalendář akcí

 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2017 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.